gmax
06 بهمن 1401 - 17:19

اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش جمعیت کیفری زندان مرکزی بندرعباس

بندرعباس - رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان مرکزی بندرعباس تدابیر لازم از سوی دستگاه قضایی استان هرمزگان اتخاذ شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی قهرمانی در حاشیه بازدید از بند نسوان در زندان مرکزی بندرعباس به صورت چهره به چهره با تمامی محکومان حاضر در بند نسوان گفت‌وگو کرد وناظهار داشت: در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان مرکزی بندرعباس تدابیر لازم از سوی دستگاه قضایی استان هرمزگان اتخاذ شده است.

وی تصریح کرد: دیدار چهره به چهره با محکومان بند نسوان و بند نظام و همچنین پیگیری مطالبات آن‌ها و اعطای تسهیلات قانونی از برنامه‌های این بازدید بوده است.

قهرمانی با اشاره به سیاست قوه قضاییه برای بهره مندی حداکثری مددجویان از تأسیسات قانونی گفت: شاهد تلاش جدی و تعامل مثبت مراجع قضایی و اداره کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان در تحقق این امر هستیم.

رئیس شورای قضایی هرمزگان خاطرنشان کرد: رفع مشکلات قضایی مددجویان در اولویت محاکم قضایی استان است و با نگاه رأفت اسلامی درخواست و پرونده های آنان بررسی می شود.

وی همچنین ضمن تماس با تعدادی از مسئولان قضایی، دستوراتی راه گشا به منظور تخفیف و تبدیل قرارهای تأمین تعدادی از مددجویان زن را صادر کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 999639