gmax
06 بهمن 1401 - 18:40

تحقق بودجه ۱۱۰ میلیارد تومانی شهرداری نصیرشهر

شهردار نصیر شهر گفت: از مجموع بودجه پیش بینی شده برای سال ۱۴۰۱ جذب مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان تحقق یافته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رباط کریم، فرشاد شهسواری شهردار نصیرشهر ظهر امروز در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه که با حضور رئیس شورای شهر نصیرشهر در محل سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: از مجموع اعتبارات و بودجه پیش بینی شده برای سال ۱۴۰۱ شهرداری نصیرشهر تاکنون بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان جذب و صرف پروژه ها و حقوق پرسنل شده است.

شهسواری افزود: بودجه پیش بینی شده برای سال جاری مبلغ ۶۵ میلیارد تومان بود که با تلاش و همت همه پرسنل و مجموعه مدیریت شهری با جذب منابع مختلف تاکنون بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان جذب شده و پیش بینی می شود تا پایان سال این مبلغ افزایش یابد.

وی در ادامه بیان کرد: در حوزه بهسازی معابر و ایجاد سهولت در تردد شهروندان با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان عملیات تملک، تعرض، همسطح سازی و آسفالت معابر سطح شهر از جمله  بلوار امام رضا(ع) و خیابان امام حسین(ع) انجام شده و به زودی با تملک یک پلاک ثبتی در کوچه شقایق ۵، این مسیر از بن بست خارج می شود.

شهردار نصیرشهر با اشاره به ضرورت توجه به معضل ترافیک شهری، تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل و مشکلات شهر نصیرشهر مشکل ترافیک محور مواصلاتی شهر است، که در دو مقوله اقدامات فرهنگی و تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز فعالیت هایی شده،که در کنار شهرداری و مجموعه مدیریت شهری، سایر ارگان ها و دستگاه ها هم باید به این امر بپردازند که متاسفانه تاکنون کم‌کاری‌های شده که انتظار می‌رود در آینده نزدیک نسبت به آنها اقدامات جدی صورت گیرد.

وی گفت: با توجه به عدم حضور پلیس راهور در سطح منطقه به منظور استقرار یگان پلیس راهنمایی و رانندگی، ساختمانی را شهرداری آماده و در اختیار نیروی انتظامی قرار داده که امیدواریم متولیان امر برای استقرار این واحد انتظامی مقدمات و تجهیزات لازم را فراهم سازند و در این راستا هم یک دستگاه خودرو در اختیار پلیس راهور قرار داده شده که در صورت نیاز می توان تعداد دیگری خودرو هم تامین کرد.

شهسواری با اشاره به کمبود سرانه های آموزشی در منطقه، تصریح کرد: با هماهنگی به عمل آمده با اعضای شورای شهر یک قطعه زمین به صورت رایگان در اختیار آموزش و پرورش منطقه قرار دادیم تا با سرمایه گذاری خیرین یک واحد آموزشی برای دانش آموزان این شهر احداث شود.

وی ادامه داد: در بحث سرانه های درمانی با توجه به نیاز شهروندان یک قطعه زمین ۱۷۰۰ متری در یکی از مناطق خوب شهری آماده کرده ایم تا با جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی یک درمانگاه و مرکز درمانی مجهز برای اهالی این شهر احداث شود.

شهردار نصیرشهر از احداث دهکده ورزشی شعبه حاج قاسم سلیمانی در نصیرشهر خبر داد و گفت: با احداث و بهره برداری از مجموعه ورزشی شهید سلیمانی که دارای زمین چمن، سالن ژیمناستیک، والیبال و سایر امکانات مورد نیاز است، توانستیم در حوزه تامین سرانه‌های ورزشی منطقه گام بلندی برداریم و در ادامه در نظر است با احداث یک خوابگاه و کمپ ورزشی زیرساخت‌های لازم برای برگزاری مسابقات ورزشی در رده های استانی و ملی را در این منطقه به وجود آوریم.

شهسواری ساماندهی بلوار امام رضا(ع) را از دیگر برنامه‌های شهرداری اعلام  و خاطرنشان کرد: احداث ساختمان شماره ۲ شهرداری، جمع آوری سگ های ولگرد، بهسازی و زیباسازی بصری ورودی شهر، ایجاد دسترسی های جدید در سطح شهر، ایجاد منابع پایدار درآمدی شهرداری از طریق جذب سرمایه گذار و اجرای پروژه های عمرانی جدید را می توان از دیگر فعالیت‌های مجموعه شهرداری در جهت رشد، توسعه و پیشرفت شهر نصیر شهر نام برد.

پایان پیام/۶۷۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 999866