gmax
06 بهمن 1401 - 17:26

پنج شنبه های شهدایی| شهیدی که دنیا مزرعه آخرتش شد

در عطر افشان بهار نارنج شیراز پسری دیده به جهان گشود که علی رغه تمام مشکلات و سختی هایی که در زندگی دنیوی داشت پس از دفاع جانانه و حضور در 8 عملیات دفاع مقدس، با بال شهادت از خاک به افلاک عروج کرد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، پنج شنبه که می رسد عطر حضور شهدا را از دور هم می توان استشمام کرد، اما حضور مهمان امروز پنجشنبه های شهدایی وقتی ملموس تر می شود که پس از تنظیم مطلب متوجه برگزاری مراسم بزرگداشت این سردار شهید نیز شدم و به راستی او میزبان است و ما به اندازه خواندن این صفحه مهمان.

در سال 1342 در عطر افشان بهار نارنج شیراز پسری دیده به جهان گشود که مصائب زندگی را از اولین روزهای زندگی تجربه کرد و ازهمان ابتدا، فقر و فراق با جان شیفته او در آمیخت.

به علت فقر شدید خانواده تا چهار سالگی نزد عموی خود زندگی کرد و بعد از مدتی که پدرش با مرارت بسیار، خانه ای محقر و کوچک را اجاره کرد، وی می توانست به نزد خانواده برگردد و  از درد ایام جدایی در دامان مادر رنج دیده اش، زار زار مویه کند.

شهید ولی زاده تحصیلات خود را از ششمین سال زندگی آغاز کرد اما باز به علت مشکلات عدیده خانواده، از ادامه تحصیل باز ماند و در حالی که هنوز دومین سال دبیرستان را به پایان نرسانده بود به کارهای مختلفی از جمله مکانیکی و شیشه بری اشتغال ورزید.

مصایب دامن گیر زندگی تا سالیان جوانی وی ادامه یافت و تنها مرهم زخم های او نگاه مهربان همسری دلسوخته بود که در زیباترین روزهای حیات، پا به زندگی پر فراز و نشیب او گذاشته و دو یادگار عزیز او را با جان ودل، در دامان پر مهر خویش پرورش داد.

سردار شهید صفر علی ولی زاده که در دوران انقلاب در عرصه های قیام حضوری چشمگیر داشت پس از پیروزی انقلاب با نام نویسی در بسیج و در ادامه با عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خود را آماده دفاع از اسلام و انقلاب نمود.

عملیات های شکست حصر آبادان، بیت المقدس، رمضان، والفجر مقدماتی، والفجر 1و8 و کربلای 4و5 جلوه گاه قهرمانی های مردی است که سالیانی از عمر پر بار خودرا در جهاد و مبارزه گذراند. 

سردار شهید صفر علی ولی زاده از جمله پاسداران جان برکفی بود که سالیانی عزیز از عمر شریف خود را در خدمت به اسلام، در جهاد و مبارزه گذراند و در دوران زندگی خاطراتی از عشق و شور و حماسه، از خود به یادگار گذاشت.

وی سرانجام در عروجی روحانی، خاک خونرنگ شلمچه را در اندوه پرواز ملکوتی خود، به غروبی اندوه بار نشاند و در سحر گاه نوزدهم دی ماه 1365 بعد از زوزة یک انفجار مهیب، نعره ای سرخ، سکوت خواب شب زدگان را شکست و بسیجی دلسوخته ای دیگر با تقدیم خون سرخ خویش به خیل شهیدان 8 سال دفاع مقدس پیوست.

وی با تقدیم خون سرخ خویش، دین خود را به اسلام و میهن اسلامی ادا کرد. عملیات کربلای 5 خاطرة پرواز ملکوتی این فرمانده رشید و این بسیجی جان برکف را در دل خونین خویش جای داده است.

در پایان جملاتی برگزیده از وصیتنامة شهید را تقدیم می داریم امید که از جمله رهپویان این شهید بزرگوار باشیم.

«اطاعت از رهبر انقلاب و فرامین پیامبر گونه او را برخود واجب بدانید که این حکم خداست و تخلف از حکم رهبر، تخلف از حکم امام زمان (عج) است.

من یک جمله می گویم به شما و آن این است که هنوز رهبر انقلاب را نشناخته اید. او از سربازهای گمنام است همه شما را وصیت می کنم به خواندن قرآن، کلام خدا، قرآن سراج منیر شماست و بزرگترین ریسمان الهی است. هرکس به این دستگیره محکم متصل گردد رستگار خواهد شد».

شایان ذکر است؛ مراسم میهمانی لاله‌های زهرایی با گرامی‌داشت شهدای عملیات کربلای 5 و سردار شهید صفرعلی ولی‌زاده و شهید محمدرضا خارستانی، امروز در قطعه شهدای گمنام گلزار شهدای شیراز برگزار می‌شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 999708